Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Marica il cere pe Mutu la nationala

Miercuri, 10 Noiembrie 2010, ora 09:26
1251 citiri

Internationalul roman Ciprian Marica a declarat ca si-ar dori sa faca pereche in atacul echipei nationale cu Adrian Mutu.

"Mutu este un jucator care poate sa-ti dea o pasa decisiva. Am nevoie de un asemenea jucator si mi-ar prinde bine sa-l am alaturi de mine.", a declarat Marica la Dolce Sport.

Chiar daca i-a expirat suspendarea in cazul "Sibutramina", Adrian Mutu nu a fost convocat pentru meciul amical pe care "tricolorii" il vor disputa cu Italia.

Razvan Lucescu ii inchide usa lui Mutu: E inutil

Marica a avut o prestatie de exceptie in partida pe care formatia sa, VfB Stuttgart a castigat-o duminica, scor 6-0, cu Werder Bremen, in etapa a 11-a a campionatului german de fotbal. Atacantul roman, trimis in teren din primul minut, a deschis scorul in minutul 10, pentru ca apoi sa ofere nu mai putin de 3 pase decisive.

Marica, senzational cu Werder Bremen

Partida amicala Romania - Italia se va disputa pe 17 noiembrie, la Klagenfurt (Austria), de la ora 21:30, si va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...