Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ciprian Marica, bara si gol anulat in Cupa Germaniei

Miercuri, 28 Ianuarie 2009, ora 08:02
1549 citiri

Formatia la care evolueaza romanul Ciprian Marica, VfB Stuttgart a pierdut la clar partida din Cupa Germaniei cu Bayern Munchen, scor 1-5.

Partida s-a decis inca din prima repriza cand svabii au fost nevoiti sa scoata de 3 ori mingea din plasa. Cu Schweinsteiger, Ribey si Toni in mare forma, Bayern a marsaluit prin apararea echipei din Stuttgart calcand frana abia in minutul 60, cand scorul era deja 5-0.

Introdus in teren in minutul 45, Ciprian Marica a reusit sa marcheze in debutul reprizei secunde, dar golul sau a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid. Internationalul roman a mai avut o ocazie de a marca, dar a irosit o pasa perfecta trimitand balonul in bara.

Iata celelalte rezultate inregistrate in Cupa Germaniei:

Hamburg SV - 1860 Munchen 3-1

Carl Zeiss Jena - Schalke 04 1-4

SC Freiburg - FSV Mainz 1-3

Celelate 4 partide din cadrul optimilor de finala vor avea loc miercuri.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Bayern Munchen, #Cupa Germaniei, #Ciprian Marica, #VfB Stuttgart , #VFB Stuttgart