Marica, gol si eliminare pentru Stuttgart

Vineri, 05 Noiembrie 2010, ora 00:52
2542 citiri

Ciprian Marica a inscris un gol in partida castigata de VfB Stuttgart in deplasarea de la Getafe, scor 3-0.

Atacantul roman a deschis scorul pentru svabi in minutul 26. Celelalte goluri au fost inscrise de Gebhart si Harnik, in minutele 64, respectiv 76.

Cu 11 minute inainte de final, Ciprian Marica si-a lasat echipa in inferioritate numerica, fiind eliminat.

Dupa patru etape, VfB Stuttgart conduce detasat Grupa H, obtinand maximum de puncte, 12.

C.F.

Răzvan Lucescu, anunț decisiv după înfrângerea neașteptată din Europa League
Răzvan Lucescu, antrenor al grecilor de la PAOK Salonic, a anunțat ce va urma pentru el și echipa sa după înfrângerea din Belgia cu FC Brugge. PAOK a pierdut cu 1-0 partida cu FC Brugge...
Surprize imense în Liga Europa: Liverpool, "distrusă" pe teren propriu. Toate rezultatele serii
Echipa italiană Atalanta Bergamo s-a impus joi seara, în deplasare, scor 3-0, în faţa grupării engleze FC Liverpool, în prima manşă a sferturilor din Liga Europa. AS Roma a învins pe AC...