Marica explica de ce a fost eliminat

Duminica, 28 Noiembrie 2010, ora 15:20
1618 citiri

Ciprian Marica considera ca primit cartonasul rosu in partida Hamburg - Stuttgart din cauza excesului de zel al arbitrului.

"Arbitrul s-a grabit cand mi-a dat al doilea galben. Nici n-am priceput de ce a facut-o, poate din exces de zel", a spus Marica, conform presei germane.

"Sunt extrem de suparat, de dezamagit. Mi-am dorit enorm sa castigam, aveam mare nevoie de o victorie". Regret enorm ca nu am putut sa-mi ajut mai mult echipa in acest meci", a mai spus atacantul roman.

Ciprian Marica a fost eliminat in minutul 15 al partidei dintre Hamburg si Stuttgart. Dupa partida, arbitrul a dezvaluit ca l-a trimis mai devreme la cabine pe fotbalistul nascut la Bucuresti deoarece l-a injurat.

Marica, inger si demon pentru Stuttgart

Marica, sanctionat de Stuttgart

Hamburg a castigat disputa cu 4-2, primul gol al oaspetilor fiind marcat chiar de Marica, in minutul 9.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...