Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Marica, sanctionat de Stuttgart

Duminica, 28 Noiembrie 2010, ora 12:24
1470 citiri

Ciprian Marica va fi pedepsit de Stuttgart, dupa ce a fost eliminat in meciul cu Hamburg.

In urma infrangerii din meciul cu HSV, scor 2-4, antrenorul Jens Keller si managerul Fredi Bobic au anuntat masuri drastice impotriva atacantului roman, autorul unui gol in minutul 9, dar eliminat in urma a doua cartonase galbene, cateva minute mai tarziu.

"Eliminarea lui Marica a insemnat pentru noi sfarsitul. Vom lua toate masurile care se impun", a spus antrenorul Keller, in speranta ca nimeni din echipa nu va mai repeta gesturile atacantului roman.

Dupa ce se pare ca l-ar fi injurat pe arbitrul Wolfgang Stark dupa un sfert de ora de joc, cand a vazut al doilea cartonas galben, Ciprian Marica va primi o amenda pecuniara drastica din partea clubului la care evolueaza.

Totusi, atacantul roman i-ar fi spus managerului Bobici ca nu l-a injurat pe arbitru, mai ales ca, initial, Marica nici macar nu fusese implicat in faza care a dus la eliminare, dar concluzia vine din partea antrenorului Keller. "Unui jucator cu talentul si experienta lui Marica, nu ar trebui sa i se intample asa ceva".

Ciprian Marica a inscris la Hamburg, in minutul 9, golul prin care svabii au revenit in meci, dupa ce Trochowski deschisese scorul pentru hanseatici.

Marica, inger si demon pentru Stuttgart

In cele din urma, Hamburg s-a impus cu 4-2, celelalte goluri fiind reusite de Pitroipa (min.29), Petrici (min.36) si Van Nistelrooy (min.60) pentru gazde, respectiv Getner (min.46) pentru oaspeti.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Marica sanctionat amendat Stuttgart, #Marica eliminare Hamburg , #VFB Stuttgart