AC Milan, eliminată din Cupa Italiei, cu Tătărușanu în poartă. Cine a produs surpriza

Joi, 12 Ianuarie 2023, ora 09:43
1829 citiri
Ciprian Tătărușanu

Formaţia AC Milan a fost eliminată, miercuri, în optimile Cupei Italiei, fiind învinsă de Torino, scor 1-0, după prelungiri.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Adopo, în minutul 114.

Torinezii au avut un jucător eliminat, pe Djidji, în minutul 70, iar portarul român Ciprian Tătărușanu a fost integralist la AC Milan.

În sferturi, Torino va evolua cu învingătoarea meciului dintre Sampdoria Genova şi Fiorentina.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...