Umilință pentru Tătărușanu în Serie A. Cum s-a terminat partida Lazio - AC Milan

Marti, 24 Ianuarie 2023, ora 23:52
3936 citiri
Ciprian Tătărușanu

Echipa italiană Lazio Roma a învins marţi seara, pe teren propriu, formaţia AC Milan, scor 4-0, într-un meci din etapa a 19-a din Serie A. Românul Ciprian Tătăruşanu a fost titular în poarta milanezilor.

AC Milan îşi prelungeşte seria slabă din anul 2023, bifând al cincilea meci consecutiv fără victorie. De această dată milanezii au pierdut la scor pe Stadio Olimpico din Roma, cu Lazio. Milinkovic-Savic a deschis scorul rapid pentru gazde, în minutul 4. La pauză, Lazio a intrat la vestiare cu un avantaj de două goluri, după ce, la un şut al lui Marusic, balonul a trecut pe sub Tătăruşanu, a lovit bara, iar Zaccagni l-a împins în plasă. Era minutul 38. Scorul a fost majorat de Luis Alberto, din penalti, în minutul 67, şi tot Luis Alberto a oferit pasa decisivă pentru golul care a închis tabela, înscris în minutul 75 de Felipe Anderson.

Ciprian Tătăruşanu a fost integralist la AC Milan, iar Ştefan Radu a fost rezervă neutilizată la Lazio.

Lazio este pe locul 3 în Serie A, cu 37 de puncte, iar AC Milan – care taversează un moment de criză – se află pe locul secund, cu 38 de puncte.

Lider în Serie A este Napoli, cu 50 de puncte.

Lazio este adversara CFR Cluj în play-off-ul Conference League, partidele urmând să aibă loc la 16 şi 23 februarie.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...