Inceput dezastruos de sezon pentru Ciprian Tatarusanu. Portarul roman a incasat cinci goluri in doua etape

Duminica, 19 August 2018, ora 13:02
2665 citiri

Ratarea transferului de la Nantes la Napoli nu i-a picat tocmai bine lui Ciprian Tatarusanu, care a inceput extrem de slab noul sezon din Franta, primind in primele doua etape 5 goluri.

Sambata seara, Nantes a fost invinsa la Dijon cu 2-0, dupa 1-0 la pauza, fostul portar stelist fiind titular si integralist la oaspeti.

Tavares a marcat ambele goluri pentru Dijon, in minutele 8 si 73, iar Nantes a jucat si in 10 oameni din minutul 78, dupa eliminarea lui Toure.

In prima etapa, canarii au pierdut pe teren propriu cu cei de la AS Monaco, scor 1-3.

In aceasta vara, Tatarusanu a fost foarte aproape sa ajunga la Napoli, dar pana la urma italienii au preferat sa aduca un portar columbian de la Arsenal, David Ospina, pe care l-au imprumutat pentru un sezon.

El ar fi fost coleg in Italia cu Vlad Chiriches, fostul combatant de la Steaua, colegi amandoi si la echipa nationala a Romaniei.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Tatarusanu inceput de an dezastruos Franta, #Tatarusanu 5 goluri primite in 2, #Tatarusanu forma foarte slaba Nantes , #stiri Ciprian Tatarusanu