Tatarusanu a facut un nou meci mare in Franta

Miercuri, 06 Februarie 2019, ora 07:59
4280 citiri

Ciprian Tatarusanu se descurca de minune in Franta, el reusind un nou meci mare in tricoul celor de la Nantes.

Goalkeeperul roman a avut o contributie importanta la calificarea "canarilor" in sferturile de finala ale Cupei dupa o victorie "scurta" cu Toulouse, scor 2-0.

Coulibaly a deschis scorul in minutul 9 pentru Nantes, iar Limbombe a "inchis tabela" in minutul 41.

In ceea ce il priveste pe Tatarusanu, acesta a avut o interventie formidabila in minutul 62, atunci cand a parat sutul lui Sanogo, atacantul oaspetilor fiind singur cu portarul roman la 11 metri.

Duelul de marti seara a reprezentat un nou prilej pentru cei de la Nantes de omagiere a lui Emiliano Sala, fostul lor jucator ce a disparut in urma unui accident de avion si care este presupus mort.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Tatarusanu meci mare Franta, #Tatarusanu Franta Nantes, #Tatarusanu rezultate Nantes , #stiri Ciprian Tatarusanu