Tatarusanu a fost pe teren intr-un meci nebun Fiorentina - Inter, cu 9 goluri marcate (Video)

Duminica, 23 Aprilie 2017, ora 10:10
4923 citiri

Fiorentina, cu romanul Ciprian Tatarusanu integralist, a oferit o revenire de senzatie in campionatul italian de fotbal, castigand partida cu Inter din runda curenta de Serie A, la capatul unui meci cu 9 goluri.

A fost 5-4 pentru trupa din Firenze, la capatul unei partide cu rastunari de scor si de situatie demne de un thriller. Prima parte a fost una mai linistita, in care Inter a condus la final cu 2-1, dupa goluri marcate de Perisici si Icardi, respectiv Vecino pentru gazde.

Partea secunda a fost una absolut nebuna, Fiorentina incepand mitanul cu un penalti ratat prin Bernardeschi. Fara sa acuze insa socul acestei ratari, gazdele au avut apoi o serie minunata de 3 goluri la rand, prin Astori, Vecino din nou si Babacar, in minutele 63, 64 si 70, preluand conducerea cu 4-2.

S-a facut chiar 5-2 in minutul 79, dupa dubla lui Babacar si totul parea ca este incheiat pe stadionul Artemio Franchi. Totusi, Inter a crezut in steaua ei si a fost foarte aproape de un egal.

Icardi a reusit doua goluri la rand in minutele 88 si 91, iar Astori a scos de pe linia portii un sut trimis de Brozovici la o lovitura de colt, Inter fiind asadar la cativa milimetri de un 5-5.

Iata mai jos rezumatul acestui meci nebun:

Tatarusanu a fost titular si integralist la gazde, Ianis Hagi doar rezerva. Alb-violetii sunt pe 8 acum in Italia, cu 52 de puncte, la 9 puncte de ultimul loc care duce in Europa League.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Ciprian Tatarusanu titular meci nebun Fiorentina, #Fiorentina Inter Video rezumat nebunie, #9 goluri marcate Fiorentina Inter Video , #stiri Ciprian Tatarusanu