Zi neagra pentru Tatarusanu, care primeste 3 goluri, iar Nantes pierde pe final de meci in Ligue 1

Duminica, 04 Februarie 2018, ora 20:59
2452 citiri

Portarul roman Ciprian Tatarusanu a avut o seara neagra duminica in Ligue 1, primind 3 goluri, iar echipa sa FC Nantes fiind invinsa cu un gol marcat pe final.

Cu 3-2 a pierdut Nantes in deplasarea de la Caen, iar gazdele au marcat prin Santini din penalti si Da Silva o dubla. Pentru Nantes a marcat Bammou o dubla in minutele 31 si 57.

Golul de 3-2 din minutul 80 i s-ar putea reprosa lui Tatarusanu, care nu a iesit cum trebuia la o lovitura de colt.

Nantes ramane pe 5 dupa aceasta infrangere, cu 37 de puncte, in timp ce Caen urca pe 11 cu 30 de lungimi.

Este a treia infrangere in ultimele 5 partide jucate de Nantes, iar romanul ca de obicei a fost titular si integralist.

Fostul stelist a fost adus vara trecuta de Nantes de la AC Fiorentina din Serie A.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Tatarusanu meci negru Franta 3 goluri, #Tatarusanu esec Nantes Caen , #stiri Ciprian Tatarusanu