Pugilista Claudia Nechita a pierdut lupta pentru medalie la JO 2020. Decizie discutabilă a arbitrilor în favoarea țării-gazdă, Japonia
Claudia Nechita / Stiri Claudia Nechita
Claudia Nechita, singura reprezentantă a României în concursul de box feminin, a luptat miercuri pentru o medalie olimpică, în sferturile de finală ale categoriei 57 de kilograme. Claudia Nechita a avut o misiune dificilă, cu atât mai mult cu cât adversara a fost favorita gazdelor din Japonia, pugilista Sena Irie. În cazul unei ...
Luni, 26 Iulie 2021, ora 14:36 - JO 2020, box: Claudia Nechita, victorie entuziasmantă. Pugilista din România e la un singur meci de o medalie
Sportiva Maria Claudia Nechita s-a calificat luni în sferturile de finală ale turneului de box din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, la categoria 57 de kilograme, conform news.ro. Ea a...

Te invităm să fii primul care furnizează informații pentru pagina personală de pe Ziare.Com pentru Claudia Nechita, scriindu-ne la adresa redactia@ziare.com.

Va mulțumim pentru colaborare și așteptăm sugestiile și observațiile dvs.