Miercuri, 28 Iulie 2021, ora 11:15 - Pugilista Claudia Nechita a pierdut lupta pentru medalie la JO 2020. Decizie discutabilă a arbitrilor în favoarea țării-gazdă, Japonia
Claudia Nechita / Stiri Claudia Nechita
Claudia Nechita, singura reprezentantă a României în concursul de box feminin, a luptat miercuri pentru o medalie olimpică, în sferturile de finală ale categoriei 57 de kilograme. Claudia Nechita a avut o misiune dificilă, cu atât mai mult cu cât adversara a fost favorita gazdelor din Japonia, pugilista Sena Irie. În cazul unei...
Luni, 26 Iulie 2021, ora 14:36 - JO 2020, box: Claudia Nechita, victorie entuziasmantă. Pugilista din România e la un singur meci de o medalie
Sportiva Maria Claudia Nechita s-a calificat luni în sferturile de finală ale turneului de box din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, la categoria 57 de kilograme, conform news.ro. Ea a învins-o, în optimi, decizie 5-0, pe somaleza Ramla Ali. În sferturi, românca va boxa cu japoneza Sena Irie. În cazul unei victorii, Claudia...