Înapoi la listarea arhivei

27 August 2011 - Fiecare clujean are peste 1.500 de euro in banci, in medie

Potrivit statisticilor, Clujul este pe locul al doilea la economiile din banci ale locuitorilor.

27 August 2011 - Deficitul bugetar nu s-a modificat in luna iulie

Deficitul bugetului general consolidat nu s-a modificat sesizabil in luna iulie si s-a plasat la 2,09% din PIB, cu doar 0,02 puncte peste nivelul din iunie, in conditiile in care atat veniturile au

27 August 2011 - Politia comunala a fost desfiintata

Reorganizarea anuntata in politie a inchis toate posturile de politie comunale din judet. In locul lor functioneaza deja sectii de politie rurala.

27 August 2011 - CFR Cluj a zdrobit Sportul Studentesc, scor 6-1

Formatia CFR Cluj a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 6-1 (1-1), echipa Sportul Studentesc, in primul meci din etapa a V-a a Ligii I, potrivit Mediafax.

27 August 2011 - Jorge Costa a schimbat decisiv la pauza: "In repriza a doua am avut alta mentalitate"

Antrenorul echipei CFR Cluj, Jorge Costa, a declarat dupa victoria cu Sportul, scor 6-1, ca mutarile decisive pentru victoria cu "studentii" au fost facue la pauza, cand formatia sa a intrat in teren

27 August 2011 - "Animalul", asteptat la cotitura! Andone, in tribune la CFR - Sportul

CFR s-a dezlantuit chiar in fata Sportului, echipa cu care nu a castigat decat o singura data in Gruia, in era Paszkany! "Animalul" Costa a tremurat dupa lovitura data de Tirnacop, dar clujenii au