AHC POTAISSA TURDA - CSU din SUCEAVA 32-30 (17-14)

Duminica, 04 Aprilie 2021, ora 14:11
33 citiri
Intalnirile dintre Potaissa Turda si CSU Suceava au fost extrem de disputate in ultimii ani, iar confruntarea de joi nu a facut exceptie. Clujenii s-au impus cu 3230, la capatul unei partide cu suisuri si coborasuri.

Primele minute au fost extrem de echilibrate, oponentele trecand alternativ la conducere pe tabela de scor. Potaissa s-a desprins abia dupa minutul 15, dar diferenta nu a fost mai mare de trei goluri astfel ca, la pauza scorul era 17-14 in favoarea trupei lui Horatiu Gal. ...citește toată știrea