U-BT Cluj, victorie in primul meci jucat dupa 6 luni de pauza provocate de Covid-19

Luni, 07 Septembrie 2020, ora 16:30
27 citiri
Dupa o pauza de mai bine de sase luni, U-Banca Transilvania a disputat un nou meci. Formatia clujeana s-a impus in fata sarbilor de la Borac ASacak, intr-un joc de pregatire disputat in aceasta seara. Echipa clujeana s-a impus cu scorul de 86 la 82.

In primul sfert, U-Banca Transilvania a condus cu 26-22. Adversarii au limitat diferenta pana la pauza si au intrat chiar la cabine in avantaj, 46-45. In cele din urma, la finalul sfertului trei, alb-negrii aveau sapte puncte avantaj, 64-57. Nu am ...citește toată știrea