CM 2014: Egal spectaculos intre Rusia si Coreea de Sud

Miercuri, 18 Iunie 2014, ora 02:50
6965 citiri

Rusia si Coreea de Sud au incheiat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata marti seara in Grupa H a Cupei Mondiale ce are loc in aceste zile in Brazilia.

Cele doua nationale au oferit la Cuiaba o partida spectaculoasa, cu multa risipa de efort.

Dupa o prima repriza lipsita de goluri, sud-coreeni au deschis scorul in minutul 68, prin Lee Keun-Ho. Acesta a sutat de la aproximativ 25 de metri, iar goalkeeperul Akinfeev a comis o mare greseala si a scapat mingea in poarta.

Avantajul asiaticilor a durat, insa, doar 6 minute. Atacantul Kerzhakov, trimis de Capello in teren cu doar trei minute mai devreme, a egalat cu un sut din apropiere.

Pe final, rusii au incercat sa dea lovitura, dar n-au mai gasit drumul spre gol.

Dupa prima etapa, clasamentul in Grupa H se prezinta astfel: 1. Belgia - 3 puncte, 2. Rusia - 1 punct, 3. Coreea de Sud - 1 punct si 4. Algeria - 0 puncte.

Urmatoarea etapa va aduce meciurile (22 iunie): Belgia - Rusia si Coreea de Sud - Algeria.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Rusia si Coreea de Sud, din Grupa H a Cupei Mondiale din Brazilia.

Desfasurarea partidei:

min.90+4 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.90+3 - Samedov suteaza mult peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

min.90 - Koo vede un cartonas galben.

min.90 - Partida va fi prelungita cu 4 minute.

min.88 - Kokorin trimite cu capul peste poarta.

min.84 - Schimbare la coreeni: iese Son, intra Kim.

min.82 - Dzagoev trimite puternic, dar pe langa poarta.

min.74 - GOOOL RUSIA!!! Kerzhakov egaleaza cu un sut din apropiere, dupa o faza prelungita de atac a rusilor!!!

min.73 - Schimbare la la Coreea de Sud: iese Hong, accidentat, intra Hwang.

min.72 - Inca o schimbare la rusi: iese Glushakov, intra Denisov.

min.71 - Muta Capello: iese Zhirkov, intra Kerzhakov.

min.70 - Hong intervine excelent la o centrare din partea dreapta si respinge cu capul.

min.68 - GOOOL COREEA DE SUD!!! Lee Keun-Ho deshide scorul dupa o mare greseala a portarului Akinfeev, care scapa mingea in poarta la un sut de la vreo 25 de metri!!!

min.63 - Kombarov trage de la distanta, insa portarul asiaticilor respinge.

min.62 - Hong Jeong-Ho nu loveste cum trebuie mingea cu capul, aflat intr-o pozitie excelenta.

min.59 - Schimbare la rusi: intra Dzagoev, iese Shatov.

min.57 - Akinfeev le da din nou emotii rusilor la un sut de la distanta al lui Kim.

min.55 - Schimbare in nationala Coreii: iese Park Chu-Young, intra Lee Keun-Ho.

min.51 - Akinfeev prinde in doi timpi un sut al lui Ki Sung-Yueng.

min.50 - Koo Ja-Cheol trage de la distanta, Afinfeev boxeaza.

min.47 - Berezutski trimite cu capul putin pe langa poarta.

min.46 - Fayzulin suteaza bine, dar Jung scoate de sub bara.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

------------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.38 - Din pozitie buna, Son Heung-Min trimite mult peste poarta.

min.34 - Koo Ja-Cheol suteaza, Ignashevich deviaza, iar mingea trece milimetric de poarta rusilor.

min.31 - Ignashevich il intinde serios pe portarul coreenilor.

min.30 - Ki Sung-Yueng vede un cartonas galben, dupa o intrare dura la mijlocul terenului.

min.27 - Kokorin trimite cu capul peste poarta asiaticilor.

min.13 - Son Heung-Min intra din spate la Fayzulin si vede cartonasul galben.

min.11 - Actiune frumoasa de atac a sud-coreenilor, incheiat cu un sut peste poarta al lui Son Heung-Min.

min.9 - Park Chu-Young rateaza preluarea intr-o pozitie buna.

ora 01:00 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Intalnirea are loc pe Arena Pantana din Cuiaba si e transmisa in direct la televizor de TVR 1.

INFO: Din Grupa H mai fac parte Belgia si Algeria.

Toate stirile despre CM 2014

Program si rezultate CM 2014

ECHIPELE:

RUSIA: Akinfeev - Kombarov, Eshchenko, Ignashevich, Berezutski - Fayzulin - Samedov, Glushakov, Shatov, Zhirkov - Kokorin.

Antrenor: Fabio Capello

COREEA DE SUD: Jung - Yong Lee, Kwak, Chang-Soo, Young-Gwon - Jeong-Ho, Sung-Yueng, Heung-Min, Chung-Yong - Ja-Cheol, Keun-Ho.

Antrenor: Myung-Bo Hong.

Arbitru: Nestor Pitana (Argentina).

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Rusia egal Coreea Sud, #rezultat Rusia Coreea de Sud, #LIVE Rusia Coreea de Sud, #CM 2014 Rusia Coreea de Sud , #meciuri Cupa Mondiala