Victorie clară pentru Bayern Munchen, care a jucat în zece oameni aproape o repriză

Luni, 06 Februarie 2023, ora 08:25
1305 citiri
Kingsley Coman a reușit o dublă FOTO facebook

Echipa germană Bayern Munchen a dispus duminică, în deplasare, scor 4-2, de formaţia Wolfsburg, într-un meci din etapa a 19-a a Bundesligii.

Bayern a condus cu 3-0 în minutul 19, cu o dublă a lui Kingsley Coman (min. 9 şi 14) şi un gol al lui Thomas Muller (min. 19). Gazdele au reuşit golul de onoare în minutul 44, când a înscris Jakub Kaminski.

Bavarezii au rămas în zece din minutul 54, atunci când Joshua Kimmich a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, dar tot ei au marcat în minutul 73, pentru 4-1. Gazdele, aflate la al treilea insucces consecutiv, au marcat şi ele un gol, prin Mattias Svanberg, iar scorul final a fost 4-2 pentru Bayern.

Este prima victorie din acest an pentru Bayern Munchen, care are 40 de puncte şi rămâne lider în Bundesliga, la un singur punct de ocupanta locului secund.

Într-un alt meci disputat duminică, Werder a învins pe VfB Stuttgart, în deplasare, cu 2-0, prin golurile înscrise de Jens Stage (min. 59) şi Marvin Ducksch (min. 77).

Document secret. Armata Germană face planuri cum va hrăni mii de soldați americani în timp ce se îndreaptă spre frontul estic al NATO
Șefii armatei germane întocmesc planuri privind modul în care vor hrăni mii de soldați americani și le vor realimenta tancurile în timp ce se îndreaptă spre frontul estic al NATO, ca parte...
Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
#coman, #Bayern Munchen, #dubla, #victorie, #Germania, #bundesliga , #stiri fotbal