Curs euro-leu: Euro creste, dolarul ajunge la cel mai mic nivel din ultimele 5 luni

31 Martie 2016 - Curs euro-leu: Euro creste, dolarul ajunge la cel mai mic nivel din ultimele 5 luni

Euro a crescut, joi, ajungand la maximul ultimelor doua saptamani, in timp ce dolarul a continuat sa se deprecieze puternic. Banca Nationala a Romaniei a cotat moneda unica la 4,4738 lei/unitate, in crestere cu 0,35% fata de sedinta precedenta. ...
1 comentariu

9147

Top 3 știri din presa centrală

Cabana Babele din Bucegi, scoasă la vânzare pe un site de imobiliare. Care este prețul cerut de proprietar
Cabana Babele din Bucegi, situată în imediata vecinătate a monumentelor naturale de la care a și preluat numele, a fost scoasă la vânzare pe...

Ce trebuie să știe cei care au de gând să cumpere o casă sau un teren: "Nici nu vă imaginați câte beneficii o să vă aducă"
Unii români și-au cumpărat casă sau teren pentru a construi una în zone rurale sau în apropierea orașului în care locuiesc. Alții își...

Cum arată și ce sarcini poate îndeplini robotul humanoid produs de compania lui Elon Musk VIDEO
Un prototip al robotului umanoid ”Optimus” a fost prezentat vineri de CEO-ul Tesla, Elon Musk. Acesta a prezicat că producătorul de...
  1. Motivul pentru care Regele Charles umblă cu scaunul de toaletă, hârtia igienică și patul după el
  2. Doi turiști din Canada au decis care este cel mai frumos loc din România: ”Oprirea următoare, paradisul românesc!” VIDEO
  3. România, poziție tranșantă în fața Comisiei Europene: scrisoarea comună în care reclamă cel mai scump gaz metan din lume
  4. Ce trebuie să știe cei care au de gând să cumpere o casă sau un teren: "Nici nu vă imaginați câte beneficii o să vă aducă"
  5. La mai puțin de o lună de la divorț, Simona Halep a mărturisit: „Sunt îndrăgostită!”
  6. CTP, nemilos după decesul lui Arșinel: "A atârnat de fusta marii actrițe Stela Popescu. S-a legat cu lanțuri de scaunul de director"
  7. Fostul cancelar german Angela Merkel rupe tăcerea: Avertisment în privința lui Vladimir Putin VIDEO
  8. Strângere de mână rece la finalul partidei dintre Ana Bogdan și Irina Begu: "N-a știut cum să fugă mai repede" VIDEO
  9. A fost sau nu Arșinel amantul Stelei Popescu? Adevărul despre relația dintre cei doi regretați actori
  10. Loredana Groza a petrecut un weekend fierbinte cu un tinerel. "Tu ești copilul ei, nu?" VIDEO