Conference League, play-off: o echipă de top din Spania, eliminată în Croația

Joi, 22 Februarie 2024, ora 22:36
1975 citiri
Dinamo Zagreb a eliminat-o pe Betis

Echipa croată Dinamo Zagreb a încheiat la egalitate joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa spaniolă Betis Sevilla (locul 7 în La Liga), în manşa secundă a play-off-ului din Conference League. Dinamo s-a calificat în optimi.

Dinamo Zagreb a trimis în bară, în minutul 22, prin Petkovic, iar croaţii au fost, în general, mai periculoşi în faşa porţii spaniole. Însă scorul l-au deschis oaspeţii, prin Cedric Bakambu, în minutul 38. Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 59, prin japonezul Takuro Kaneko.

Betis a cerut penalti în minutul 77, la faultul lui Hoxha asupra lui Bellerin, dar arbitrajul video a refuzat să acorde penalti, iar Dinamo Zagreb s-a calificat în optimi după 1-1 acasă şi 2-1 scor cumulat.

Ludogoreţ a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu Servette Geneva şi elveţienii s-au calificat pentru optimi cu 1-0 la general.

Ciucă, convins că România nu poate fi luată prin suprindere de un atac: Sunt planuri deja coordonate şi reacţia nu trebuie să ne genereze temeri
Nicoale Ciucă a declarat duminică seara, 14 aprilie, că nu există posibilitatea ca România să fie luată prin surprindere de un eventual atac. Președintele Senatului a precizat că în...
Execuție la vârful AUR. George Simion anunță că-l suspendă pe Marius Lulea după scandalul cu Cosmin Gușă la Primăria Capitalei
George Simion a anunțat duminică seara, 14 aprilie, la Realitatea Plus, că-l va suspenda pe prim-vicepreședintele AUR Marius Lulea după ce s-a opus unei candidaturi a lui Cozmin Gușă la...