Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Meci de povestit nepoților în Conference League. Echipa care a marcat de patru ori în șapte minute!

Miercuri, 15 Martie 2023, ora 22:04
3105 citiri
Orban a marcat de trei ori pentru Gent

Echipa belgiană Gent a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia turcă Istanbul Başakşehir, în returul optimilor de finală din Conference League. Cu scor cumulat de 5-2, Gent s-a calificat în sferturi.

Gent s-a dezlănţuit în prima repriză, când a marcat toate cele patru goluri în numai 7 minute. Nigerianul Gift Orban a avut un hat-trick rapid (minutele 31, 32 şi 34), iar Hugo Cuypers a făcut 4-0 în minutul 37. Adnan Januzaj a înscris golul turcilor şi, după 1-1 în tur, belgienii se califică în sferturile Conference League.

Gift Orban a mai înscris patru goluri şi duminică, 12 martie, în campionatul Belgiei, unde Gent a învins pe Zulte Waregem, în deplasare, cu 6-2.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile şi semifinalele Conference League va avea loc în ziua de 17 martie, iar faza sferturilor a fost programată pentru luna aprilie.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...