Rezultatele 1 - 30 din 350 (0.187 secunde)

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Vineri, 22 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Intr-un sat, un preot merge la slujba.
Langa biserica, vede un magar mort intr-un accident de masina si suna imediat la politie.
- Sunt preotul satului. Am gasit

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Joi, 21 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Doi tipi, mergand pe strada, vad doua dame aratoase in fata lor.
Primul:-Uite, cea din stanga este nevasta-mea , iar

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Miercuri, 20 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Un politist discuta cu doi colegi:
- Bai copilul meu ii prost de nu stie cat fac 1-1.
- Ba al meu e si mai prost, zice al doilea nu stie cat fac 1+1.
Al treilea:
- Veniti la mine acasa sa vedeti ce prost e al meu.
Acasa la al treilea politist:
- Ba

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Marti, 19 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Mama lui Bula:
-Bula, vin-o si spala vasele!
Bula:
-Parola!
-Maine iti

Cele mai mari greseli pe care le facem atunci cand ne spalam pe dinti

Luni, 18 Ianuarie 2021, ora 15:49
Cele mai mari greseli pe care le facem atunci cand ne spalam pe dinti
Periajul zilnic al dintilor este foarte important pentru mentinerea sanatatii orale pe termen lung. Exista insa o serie de greseli pe care le putem face atunci cand ne spalam pe dinti. Greseli de multe ori involuntare care pe termen lung ne pot dauna. Medicul stomatolog Adrian Mina ne dezvaluie care sunt acestea.

Alegi gresit periuta de dinti

"Pe piata exista o selectie variata de periute de dinti. Puteti alege fie una electrica, fie una manuala. Este insa foarte important ca ea sa aiba perii

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Luni, 18 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Doua furnici pe podea intr-o casa. Una dintre ele se misca tremurator la care

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Vineri, 15 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Un pictor celebru incepe sa-si piarda vederea in culmea carierei sale. Asa ca se duce la medic, si face mai multe operatii dificile, care ii restabilesc vederea.
Entuziasmat de rezultat, ca multumire pentru chirurgul sau, pictorul picteaza un perete intreg din biroul chirurgului, cu perechi de ochi de toate

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Joi, 14 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Bula si-a pierdut vaca. S-a dus in Franta sa o caute. El s-a dus la un hotel. L-a intrebat pe receptioner.
- Buna seara! Ma cheama Bula. As vrea sa ma culc in seara aceasta la hotelul dumitale.
-Este libera camera 12. Dar la 1 noaptea vor veni doi indragostiti in camera.

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Miercuri, 13 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Azi dimineata primesc un telefon :
-Domnule, am rapit-o pe soacra dumneavoastra, v-o aducem inapoi

Fostul ministru Bogdan Stanoevici a murit de COVID-19. Refuza sa poarte masca si a participat la protestele din Piata Victoriei

Marti, 12 Ianuarie 2021, ora 16:06
Fostul ministru Bogdan Stanoevici a murit de COVID-19. Refuza sa poarte masca si a participat la protestele din Piata Victoriei
Fostul ministru Bogdan Stanoevici, actor de meserie, a murit, la ceva timp dupa ce s-a infectat cu noul coronavirus.

El era internat la Spitalul Pantelimon din Capitala, anunta televizinile de stiri.

"Pentru a evita speculatiile ulterioare si atacurile inutile, va spun eu acum - faptul ca nu port masca este in primul rand pentru ca sunt sanatos.

10 sfaturi simple care te feresc de durerea tratamentelor pentru carii de la stomatolog

Marti, 12 Ianuarie 2021, ora 11:30
10 sfaturi simple care te feresc de durerea tratamentelor pentru carii de la stomatolog
Procedurile de canal pentru tratarea cariilor reprezinta o procedura foarte eficienta, dar neplacuta pentru pacienti, intrucat este dureroasa, actionandu-se pe nerv. Medicul stomatolog Adrian Mina ne dezvaluie 10 lucruri pe care ar trebui sa le facem zi de zi pentru a nu genera aparitia cariilor si a ajunge la astfel de proceduri complicate.

Mersul la dentist le provoaca multor oameni spaima, mai ales daca este vorba despre proceduri mai complexe precum tratamentul de canal. Pentru a nu se

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Marti, 12 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
-Bunico, tu mi-ai spus mereu ca-ti plac cartile de istorie, iar acum observ ca in biblioteca ta numai carti

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Luni, 11 Ianuarie 2021, ora 10:51
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
O femeie merge la un chirurg plastician.
- Domnule doctor, puteti sa imi faceti un nas mai mic si mai frumos?
La

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Vineri, 08 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
- Nu inteleg de ce te enervezi, draga mea. Tu ai vorbit si eu am tacut!

- Da, dar

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Joi, 07 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Politist:

- Ati consumat bauturi alcoolice?

Soferul: - O lada de bere, 2 litri de vin si o sticla de vodca.

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Miercuri, 06 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Citeste si alte

Zeci de localitati sunt afectate de vremea rea: Copaci caE zutEi pe carosabil sEi calea ferata si case inundate

Marti, 05 Ianuarie 2021, ora 11:21
Zeci de localitati sunt afectate de vremea rea: Copaci caE zutEi pe carosabil sEi calea ferata si case inundate
IE,n ultimele 24 de ore, vantul si ploile insemnate cantitativ au produs efecte la nivelul a 22 de localitati din judetele Gorj, Hunedoara, MehedintEi, Prahova sEi VaE,lcea.

IE,n toate zonele afectate de vremea rea, pompierii au actEionat pentru degajarea mai multor copaci caE zutEi pe carosabil sEi calea ferata, evacuarea apei din 10 case, 29 curtEi, precum sEi din 14 beciuri, anunta IGSU.

Monitorizarea permanentaE a situatEiei din teren sEi maE surile iE,ntreprinse pentru gestionarea

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Marti, 05 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Iubitul catre iubita prin sms :
- As face orice pentru tine. As trece prin foc, as strabate cele

3.130 de cazuri noi de COVID-19

Luni, 04 Ianuarie 2021, ora 15:58
3.130 de cazuri noi de COVID-19
In urma testelor efectuate la nivel national, fata de ultima raportare, au fost inregistrate 3.130 cazuri noi de persoane infectate cu SARS - CoV - 2 (COVID - 19).

In Constanta sunt 143 de cazuri noi si 26.621 in total.

Iata rata de infectare:

Pana astazi, 16.057 de persoane diagnosticate cu infectie cu SARS - CoV - 2 au decedat. In intervalul 03.01.2021 (10:00) - 04.01.2021 (10:00) au fost raportate 78 de decese.

In
unitatile sanitare de profil, numarul total de persoane

Carla's Dreams a lansat "Simplu si usor"

Luni, 04 Ianuarie 2021, ora 12:25
Carla's Dreams a lansat "Simplu si usor"
Carla's Dreams a lansat "Simplu si usor", o piesa sensibila, de dragoste.

Piesa a fost compusa si produsa de Carla's Dreams, Marcel Botezan si Sebastian Barac, text Carla's Dreams, iar videoclipul a fost regizat si filmat de NGM Creative (Bogdan Paun - regizor si Alexandru Muresan - DoP).

"Simplu si usor" a fost interpretata live in premiera in cadrul show-ului The Artist Awards, unde Carla's Dreams a primit doua premii: The Artist Of The

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Luni, 04 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
O femeie cauta o carte in biblioteca. Sotul o intreaba:
- Ce cauti draga?
- Stii unde-i cartea aia "Cum sa traim pana la

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Vineri, 01 Ianuarie 2021, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Bunico, tu mi-ai spus mereu ca-ti plac cartile de istorie, iar acum observ ca in biblioteca ta numai carti

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Joi, 31 Decembrie 2020, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Citeste si alte

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Miercuri, 30 Decembrie 2020, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Un crocodil suferind de o adanca depresie formeaza un numar de telefon si

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Marti, 29 Decembrie 2020, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
O femeie merge la un chirurg plastician.
- Domnule doctor, puteti sa imi faceti un nas mai mic si mai frumos?
La

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Luni, 28 Decembrie 2020, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Un
tanar absolvent al unei facultati de marketing se duce la un
supermarket sa se angajeze. Managerul il intreaba neincrezator:

-
Ai ceva experienta in vanzari?

Tanarul
raspunde repede:

-
O, da, in perioada facultatii am fost comis voiajor.

Putin
cam sceptic, dar avand totusi nevoie de personal, managerul ii spune
tanarului:

- Bine, esti angajat! Incepi de maine, iar la sfarsitul programului am sa vin sa vad cum te-ai descurtat in prima ta zi. In functie de asta, am sa iti definitivez

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Vineri, 25 Decembrie 2020, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
O mica biserica dintr-un oras avea probleme cu soarecii. In fiecare duminica, oamenii vedeau soareci in biserica. Deodata disparusera. Cineva intreba din mirare preotul unde au

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Joi, 24 Decembrie 2020, ora 08:25
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
La scoala:
- Cine a fost Mihai Viteazul?
- Amza Pellea,

Cum a schimbat pandemia modul in care ne ingrijim si cum putem scadea efectele purtarii mastii

Miercuri, 23 Decembrie 2020, ora 17:25
Cum a schimbat pandemia modul in care ne ingrijim si cum putem scadea efectele purtarii mastii
Pandemia de coronavirus a avut, in 2020, impact si asupra industriei de frumusete. Normele de distantare sociala si purtatul mastilor de protectie au influentat comportamentul consumatorilor de produse de ingrijire personala. Au aparut noi trenduri, dar si noi cerinte din partea publicului, conform noilor nevoi. Diana Baicu, director general al Top Line, compania lider in Romania de distributie de produse cosmetice profesionale si tehnologii profesionale destinate clinicilor si saloanelor,

Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!

Miercuri, 23 Decembrie 2020, ora 11:17
Bancul zilei: Stiri Harsova iti ofera doza de ras!
Fratele meu a spus aseara o gluma fara nici un haz. Nu m-am putut abtine si i-am spus in fata ca e o tampenie. Mi-a replicat:
- N-ai putea macar sa te prefaci ca razi?
- Sunt fratele tau, i-am