Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ce a pățit arbitrul care l-a lovit pe fotbalistul lui Liverpool, aplicându-i un cot în gură VIDEO

Luni, 10 Aprilie 2023, ora 15:34
2904 citiri
VIDEO
Constantine Hatzidakis, arbitrul asistent care l-a lovit pe Andy Robertson

Colegiul arbitrilor din Premier League (PGMOL) a anunţat suspendarea lui Constantine Hatzidakis, arbitrul asistent care l-a lovit cu cotul pe fundaşul Andy Robertson (Liverpool) în pauza meciului cu Arsenal, disputat duminică pe stadionul Anfield, în prima ligă engleză de fotbal, şi nu va mai oficia la meciuri pe durata anchetei, informează agenţia EFE.

PGMOL şi FA (Federaţia engleză) îl investighează pe Hatzidakis pentru că i-ar fi aplicat o lovitură de cot în faţă lui Robertson, după ce internaţionalul scoţian a fost văzut reproşându-i cu furie ceva unui oficial la pauză, iar apoi l-ar fi împins pe arbitrul asistent Constantine Hatzidakis, înainte ca acesta să-l lovească.

În consecinţă, tuşierul a fost reţinut de la delegări pe durata anchetei FA şi PGMOL, care vor decide dacă se impune o sancţiune în acest caz fără precedent în Premier League.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
#Constantine Hatzidakis, #andy robertson, #liverpool, #arsenal, #premier league , #Premier League