Juniorii români au câștigat toate finalele turneului de tenis desfășurat la București

Duminica, 22 Mai 2022, ora 20:48
2872 citiri

240 de sportivi din 25 de țări au participat la București,

competiție aniversară Junior Trophy, care face parte din cadrul Tennis Europe U 14, categoria 1.

Românii au câștigat toate finalele turneului, atât la simplu, cât și la dublu, la feminin și la masculin.

Astfel, Sergiu Urzică a câștigat, după ce l-a învins în finală, scor, 6-1, 6-0, pe Matei Todoran.

Giulia Safina Popa a câștigat, după ce a învins-o în finală, scor 6-2, 4-6, 6-1, pe Alexia Ioana Tatu.

Perechea Sonia Erika Butuc Cerchez/ Ilinca Sagmar a câștigat, după ce a învins în finală, scor scor 4-6, 6-4, 10-5 dublul Annabel Hristova (Danemarca)/ Flavia Elena Ogrezeanu.

Dublul Yannick Theodor Alexandrescou/ Sergiu Urzică a câștigat la dublu masculin, după ce a învins în finală, scor 6-3, 6-3, perechea David Popa/ Luva Ștefan Prunescu Niță.

Conform sportm.ro, trofeul Fair Play „in memoriam Florența Mihai” a fost câștigat de Alexia Ioana Tatu, finalista de la simplu.

S-a anunțat noul turneu la care ar putea participa Simona Halep. Aceasta se va antrena din greu la București
Simona Halep va continua pregătirea pe zgură, în România, după ce s-a retras de la turneul de la Madrid ce va începe săptămâna aceasta. Jurnaliștii americani au comentat retragerea de...
Avarie majoră la Termoenergetica. Firea nu pierde ocazia să-l atace pe Nicușor Dan, pentru că jumătate dintre bucureşteni se spală cu apa încălzită la ibric
ELCEN a anunţat o avarie majoră la reţeaua de termoficare operată de Termoenergetica, CET Bucureşti Vest fiind indisponibilizată, iar CET Grozăveşti neputând fi pornită. În acest...