Emoții pentru Inter Milano înainte de finala Ligii Campionilor. Un atacant important s-a accidentat

Vineri, 26 Mai 2023, ora 21:03
1534 citiri
Joaquim Coreea s-a accidentat FOTO facebook

Joaquin Correa, atacantul argentinian de la Inter Milano, a suferit o accidentare în finala Cupei Italiei şi ar putea lipsi de la finala Ligii Campionilor, a anunţat vineri clubul italian pe site-ul oficial.

„Joaquin Correa a efectuat astăzi teste clinice la Institutul Humanitas din Rozzano, după ce a acuzat o problemă musculară în ultimele minute ale finalei Cupei Italiei. Pentru atacantul nerazzurri verdictul a fost o încordare musculară la muşchiul soleus al piciorului drept. Starea lui va fi evaluată zi după zi”, scrie în comunicatul publicat de gruparea interistă.

Joaquin Correa (28 de ani) s-a accidentat miercuri, în finala Cupei Italiei, câştigată de echipa sa, Inter Milano împotriva Fiorentinei, scor 2-1. Problemele lui sunt la muşchiul soleus al piciorului drept.

Argentinianul ar putea lipsi de la finala Ligii Campionilor, cu Manchester City, care se dispută la 10 iunie.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Motivul pentru care cea mai experimentată tenismenă refuză să joace pentru România
În vârstă de 36 de ani, Monica Niculescu este cea mai experimentată jucătoare de tenis din România, având aproape 20 de sezoane în circuitul WTA. În ultima perioadă, ea s-a axat pe...
#Coreea, #accidentare, #Inter Milano, #probleme, #finala, #Liga Campionilor , #stiri fotbal