Dinu: Mai bine ne bazam pe tineri, decat pe jucatori de Animal Planet

Vineri, 30 Octombrie 2009, ora 08:01
1350 citiri

Oficialul dinamovist Cornel Dinu a comentat calficarea obtinuta de "caini" in sferturile Cupei Romaniei la fotbal.

"Sunt destul de batran in acest club, dar sper sa mai traiesc momentul in care Dinamo sa prinda o victorie clara, de la un capat la altul. A fost un meci dificil, cu un adversar cu jucatori tineri, care stiu ce este acela sacrificiul. Dinamo a controlat meciul. Curca nu a avut mingi grele. Claudiu Niculescu avea nevoie de acest gol.

O sa propun ca lotul sa fie completat cu jucatorii imprumutati in care am incredere, pentru ca Dinamo a aratat in ultimii ani ca a produs multi jucatori care au confirmat, dar si cu foarte multe transferuri de jucatori straini! Doar cei crescuti de noi au confirmat! Este mai bine asa decat sa aducem jucatori de Animal Planet, si aici vorbesc nu numai de jucatorii transferati de Dinamo", a declarat Dinu la finalul partidei.

Dinamo s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei in fata Otelului Galati, scor 1-0, gratie reusitei lui Claudiu Niculescu.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...