Ce "bombă" în Cupa României! Echipa lui Adrian Mutu, strivită de Corvinul Hunedoara în sferturile de finală

Marti, 02 Aprilie 2024, ora 21:36
2400 citiri
Corvinul a câștigat cu 4-0 meciul cu CFR Cluj

CFR Cluj a fost învinsă cu 4-0 de Corvinul Hunedoara, echipa din Liga a doua, în sferturile de finală ale Cupei României.

În fața unui stadion arhiplin, Corvinul Hunedoara a umilit-o pe CFR Cluj în sferturile de finală ale Cupei României, scor 4-0.

A fost o seară magică la Hunedoara. Mircea Lucescu a dat lovitura de start, iar Corvinul a făcut o partidă extraordinară și s-a calificat în semifinalele Cupei României.

După eliminarea ceferistului Panagiotis Tachtsidis, în minutul 11, pentru un atac violent, Corvinul s-a dezlănțuit.

Viorel Lica a deschis scorul în minutul 43, iar recitalul a continuat în partea a doua. M. Coman (51), D. Pîrvulescu (67) și I. Pop (90+3), au dus scorul la un incredibil 4-0!

Corvinul Hunedoara, echipă din Liga a doua care nu are drept de promovare, s-a calificat în semifinalele Cupei României, în vreme ce pentru Mutu și echipa lui urmează o muștruluială serioasă din partea conducerii.

Corvinul va juca în semifinale cu învingătoarea din partida FCU Craiova – FC Voluntari, programată miercuri, de la ora 18.00.

În celelalte sferturi se întâlnesc U Cluj - Hermannstadt (miercuri, ora 21.00) și Universitatea Craiova - Oțelul Galați (joi, ora 19.30).

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
#Corvinul Hunedoara, #CFR Cluj, #rezultate Cupa Romaniei, #Adrian Mutu , #rezultate cupa romaniei