Cosmin Contra si echipa sa, victorie la pas in Italia

Duminica, 10 August 2014, ora 21:42
3287 citiri

Getafe merge din ce in ce mai bine in partidele amicale, obtinand victorie dupa victorie. Echipa pregatita de Cosmin Contra a facut din nou o partida excelenta in deplasare, invingand, scor 3-1 formatia italiana Cagliari.

Alexis a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 9, iar Alvaro a mai punctat de doua ori pana la pauza in minutele 22 si 44 pentru echipa romanului.

Dupa pauza, Ekdal a reusit sa reduca din diferenta pentru gazde, in minutul 54. In ciuda golului primit, Contra nu a renuntat la jocul ofensiv si a facut cateva schimbari care au adus un "aer" proaspat in atac, fara insa ca tabla de marcaj sa mai sufere modificari.

Getafe va juca in prima etapa din Primera Division pe 24 august in deplasare cu Celta Vigo.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...