Cosmin Contra, scos din sarite de doi jurnalisti norvegieni la conferinta de presa de dupa meci

Sambata, 08 Iunie 2019, ora 10:10
8675 citiri

Cosmin Contra s-a enervat la conferinta de presa de dupa meciul disputat de nationala Romaniei in Norvegia, in preliminariile pentru Campionatul European din 2020.

Selectionerul Romaniei a fost deranjat in timp ce vorba de doi jurnalisti norvegieni, care au intrat in sala dupa startul conferintei.

"Stati inauntru sau stati afara? Va rog, nu e normal. Nimeni nu intra, nimeni nu iese", a tunat Cosmin Contra.

2-2 a fost scorul intalnirii jucate, vineri seara, la Oslo, in cadrul Grupei F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020.

Cu un sfert de ora inainte de finalul meciului, nordicii conduceau cu 2-0, dupa golurile marcate de T. Elyounoussi (min.56) si Odegaard (min.70), insa Claudiu Keseru a restabilit egalitatea cu doua goluri inscrise in minutele 76 si 90+1.

Vezi si: Grupa Romaniei in preliminariile pentru EURO 2020: Rezultate, clasament si program

Pentru nationala Romaniei urmeaza meciul din Malta, programat luni seara.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Cosmin Contra conferinta jurnalisti, #Cosmin Contra conferinta presa , #nationala Romaniei