Prima reactie a lui Cosmin Contra dupa victoria Romaniei in deplasarea din Insulele Feroe

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 21:19
7299 citiri

Selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Cosmin Contra, a avut o prima reactie dupa victoria gruparii noastre in deplasarea din Insulele Feroe, scor 3-0, dar dupa 75 de minute de joc foarte slab.

In acest moment, Romania se afla pe 2 in grupa F de calificare la EURO 2020, dupa golurile semnate sambata seara de Puscas, Mitrita si Keseru:

Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute

"Victorie obtinuta destul de greu, sunt 3 puncte destul de grele, muncite, dar am dominat tot meciul, e greu sa castigi cu o echipa care se baricadeaza in aparare. Am reusit 3 goluri, ceea ce ma bucura enorm. Acum e bine sa ne pregatim pentru meciul cu Norvegia. Si Andone a avut o ocazie in prima parte, cand intalnim aparari supraaglomerate e clar ca avem probleme in ofensiva si asta se vede.

Am incercat sa ii fac pe jucatori sa fie lucizi, le-am spus la pauza ca vor cadea fizic, le-am spus ca vor aparea ocaziile si iata ca asa a fost. Chiriches se pare ca are ruptura musculara, vor trebui sa vina 2 jucatori maine la Mogosoaia. Vom decide in seara asta pe cine aducem, probabil Cristea de la FCSB si Burca de la CFR. Si Keseru a facut o contractura, la marcarea golului, dar nu este ceva grav", a fost reactia lui Contra, imediat dupa partida, pentru televiziunea ProTV.

Romania are urmtorul meci cu Norvegia, marti seara, de la 21,45, pe Arena Nationala, meci de asemenea LIVE pe Ziare.com.

4 victorii are Romania in 7 meciuri disputate in aceasta grupa de calificare la Europene.

D.A.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#reactie Cosmin Contra dupa victorie Romania, #prima reactie Contra meci disputat Romania , #stiri Cosmin Contra