Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Prima reactie a lui Cosmin Contra dupa victoria Romaniei in deplasarea din Insulele Feroe

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 21:19
7330 citiri

Selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Cosmin Contra, a avut o prima reactie dupa victoria gruparii noastre in deplasarea din Insulele Feroe, scor 3-0, dar dupa 75 de minute de joc foarte slab.

In acest moment, Romania se afla pe 2 in grupa F de calificare la EURO 2020, dupa golurile semnate sambata seara de Puscas, Mitrita si Keseru:

Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute

"Victorie obtinuta destul de greu, sunt 3 puncte destul de grele, muncite, dar am dominat tot meciul, e greu sa castigi cu o echipa care se baricadeaza in aparare. Am reusit 3 goluri, ceea ce ma bucura enorm. Acum e bine sa ne pregatim pentru meciul cu Norvegia. Si Andone a avut o ocazie in prima parte, cand intalnim aparari supraaglomerate e clar ca avem probleme in ofensiva si asta se vede.

Am incercat sa ii fac pe jucatori sa fie lucizi, le-am spus la pauza ca vor cadea fizic, le-am spus ca vor aparea ocaziile si iata ca asa a fost. Chiriches se pare ca are ruptura musculara, vor trebui sa vina 2 jucatori maine la Mogosoaia. Vom decide in seara asta pe cine aducem, probabil Cristea de la FCSB si Burca de la CFR. Si Keseru a facut o contractura, la marcarea golului, dar nu este ceva grav", a fost reactia lui Contra, imediat dupa partida, pentru televiziunea ProTV.

Romania are urmtorul meci cu Norvegia, marti seara, de la 21,45, pe Arena Nationala, meci de asemenea LIVE pe Ziare.com.

4 victorii are Romania in 7 meciuri disputate in aceasta grupa de calificare la Europene.

D.A.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#reactie Cosmin Contra dupa victorie Romania, #prima reactie Contra meci disputat Romania , #stiri Cosmin Contra