Reactia lui Cosmin Contra, dupa victoria pretioasa a lui Getafe

Duminica, 28 Septembrie 2014, ora 17:47
3779 citiri

Echipa lui Cosmin Contra, Getafe, a obitnut o importanta si pretioasa victorie in runda curenta de Primera Division, scor 1-0 in fata celor de la Malaga.

Aceasta este a doua victorie in noul sezon de La Liga, Getafe avand acum 6 puncte si fiind pe locul 12 in clasament.

Dupa meci, antrenorul roman a declarat: "Azi am castigat trei puncte foarte mari, echipa a facut un meci cum imi doresc sa faca de fiecare data. Am facut ca o echipa ca Malaga sa nu aiba nicio ocazie clara de gol. Ceea ce ma intristeaza putin sunt ocaziile pe care le ratam in continunare si care ne costa puncte.

Am liniste pana la meciul de vineri cu Cordoba. Daca reusim sa legam doua victorii la rand, echipa va avea alta fata. Vin apoi doua sapt de pauza in care sa ne pregatim si mai bine, iar echipa sa arate mult mai bine.", spunea fostul international roman pentru DolceSport, la capat de meci.

Getafe - Malaga 1-0 s-a jucat duminica, singurul gol fiind marcat de Michel in minutul 25, din pasa lui Karim Yoda, fost jucator la Astra Giurgiu.

D.A.

Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea cosumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
Nicuşor Dan anunţă că şefa ASSMB va fi înlocuită din funcție. „Oare ce crede cetăţeanul român”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan a declarat joi, 28 martie, că şefa Administraţiei Spitalelor şi Serviciilor Medicale Bucureşti, Gabriela Sivache, va fi înlocuită din funcţie, pentru că...
#reactie cosmin contra getafe, #declaratii cosmin contra meci getafe, #getafe malaga meci declaratii contra , #stiri Cosmin Contra