Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Olaroiu, ingropat de portar in Liga Campionilor Asiei (Video)

Joi, 26 Februarie 2015, ora 07:46
2436 citiri

Echipa antrenata de Cosmin Olaroiu, Al Ahli Dubai, nu a reusit decat o remiza, scor 3-3, in meciul cu formatia cu acelasi nume din Qatar, Al Ahli Doha.

Tehnicianul roman a fost "ingropat" de propriul portar, care a comis o gafa monumentala in chiar prima faza a partidei.

Goalkeeperul a luftat incredibil la un balon pasat in spate de un coechipier, iar Osvaldo nu a ratat din fata portii goale.

Din acel moment, trupa lui Olaroiu a fost nevoite de alerge in continuu dupa egalare.

Al Hammadi a inscris pentru 1-1 in minutul 19, insa Al Mogahwi i-a adus din nou pe oaspeti in avantaj, Ahmed Khalil egaland din nou in finalul primei reprize.

Al Jasim a marcat golul trei al clubului qatarez, echipa lui Olaroiu reusind a treia egalare cu 10 minute inainte de final, in 10 jucatori, dupa eliminarea lui Luis Jumenez.

Rezultatul de miercuri seara nu face decat sa subrezeasca si mai mult pozitia antrenorului roman in Emirate, acesta fiind la un pas de demitere.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Olaroiu Liga Campionilor Asiei, #Olaroiu rezultate arabi, #Olaroiu Al Ahli Liga Campionilor , #Al Ahli