Dezastru complet pentru Cosmin Olăroiu în Liga Campionilor. Românul a plecat învins din Tadjikistan

Joi, 28 Aprilie 2022, ora 08:48
1613 citiri
Cosmin Olăroiu

Formaţia Al Sharjah, din Emiratele Arabe Unite, antrenată de Cosmin Olăroiu, a fost învinsă, miercuri seară, la Riad, cu scorul de 2-0, de echipa Istiklol (Tadjikistan), în ultima etapă a grupei A a Ligii Campionilor Asiei.

Golurile au fost marcate de Bocoum ’14 şi Kasminin ‘90+1.

Echipa românului a încheiat grupa pe locul trei, cu cinci puncte obţinute în şase meciuri. În optimile competiţiei au acces primele două clasate, Al Hilal (Arabia Saudită) şi Al Rayyan (Qatar), care au câte 13 puncte.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...