Inca un meci cu ghinion pentru Cosmin Olaroiu in China

Duminica, 12 Mai 2019, ora 16:55
3074 citiri

Antrenorul roman Cosmin Olaroiu, in prezent pe banca tehnica a celor de la Jiangsu Suning din China, are in continuare parte de mult ghinion in campionatul din tara asiatica.

Echipa antrenata de fostul tehnician al Stelei a remizat, duminica, in deplasare, scor 2-2, cu formatia Guanghzou Evergrande, pregatita de fostul capitan al Italiei, Fabio Cannavaro.

A fost un meci din runda cu numarul 9 a campionatului din China, Alex Teixeira si Eder marcand pentru oaspeti, minutele 66 si 73, in timp ce Guangzhou a egalat dramatic in minutul 92, dupa reusita din penalti a lui Shiao.

Evergrande deschisese scorul in minutul 24 prin Gao.

Runda trecuta, Jiangsu fusese la fel egalata in ultimul minut, tot din penalti de catre Ferreira Carrasco, fostul mare jucator al lui Atletico Madrid.

Gazdele de la Guangzhou l-au avut in teren pe fostul important jucator al Barcelonei, Paulinho.

Dupa aceste ultime doua egaluri, Suning este pe 6 in clasament cu 14 puncte, iar Evergrande este pe 3, cu 19 lungimi.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Cosmin Olaroiu egal dramatic in China, #inca un meci cu ghinion Olaroiu , #stiri Cosmin Olaroiu