Olaroiu si Radoi, rapusi dupa doua luni in Emirate

Miercuri, 11 Ianuarie 2012, ora 09:29
2381 citiri

Echipa antrenata de cosmin Olaroiu, Al Ain, a suferit prima infrangere in ultimele doua luni, fiind eliminata in sferturile de finala ale Cupei Presedintelui.

Cu Mirel Radoi integralist, Al Ain a pierdut meciul cu Bani Yas in prelungiri, scor 0-1, unicul gol fiind inscris de Senghor in minutul 103. Cosmin Olaroiu nu s-a putut baza insa in aceasta partida pe vedetele Asamoah Gyan si Yasser Al Qahtani.

Pentu Al Ain, aceasta este prima infrangere in toate competitiile dupa doua luni (9 meciuri). Ultimul insucces a fost inregistrat pe 12 noiembrie, cu Al Wasl (0-1), echipa pregatita de Diego Maradona.

In campionatul Emiratelor Arabe Unite, Al Ain este lider dupa zece etape, avand un avans de patru puncte in fata ocupantei locului secund, Al Wasl.

In semifinalele Cupei Presedintelui s-au calificat formatiile Al Sharjah, Al Jazira, Al Wahda si Bani Yas.

C.F.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...