Prima infrangere pentru Cosmin Olaroiu in noul sezon din Emirate

Sambata, 30 Septembrie 2017, ora 10:00
2136 citiri

Antrenorul roman Cosmin Olaroiu a repurtat un prim esec in cadrul noului sezon al campionatului de fotbal din Emiratele Arabe Unite, acolo unde antreneaza echipa Al Ahli Dubai.

Trupa a fost invinsa vineri seara cu 2-1 de catre Al Ain in deplasare, dupa goluri marcate de Mohnad si Shiotani, respectiv Diop pentru trupa lui Oli.

Golul victoriei a venit in minutul 89, dupa ce oaspetii au ramas in 10 oameni din minutul 50, in urma eliminarii lui Yousouf.

A fost prima infrangere in 3 etape pentru Al Ahli, dupa 2 victorii la rand la debut.

Singura cu 9 puncte din 9 posibile este echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, Al Wahda.

Al Ahli este acum pe locul 3, cu 6 puncte.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Cosmin Olaroiu prim esec Emirate, #prima infrangere Al Ahli Olaroiu, #Olaroiu pierde meci dramatic Emirate , #stiri Cosmin Olaroiu