Victorie importanta pentru Cosmin Olaroiu in tarile arabe, in fata liderului din campionat

Duminica, 05 Martie 2017, ora 13:49
2566 citiri

Gruparea antrenata de Cosmin Olaroiu in Emiratele Arabe Unite, Al Ahli, a castigat partida de sambata cu liderii de la Al Jazira, urcand pe 2 in clasament.

Al Ahli i-a invins pe Al Jazira cu 2-1, golurile fiind marcate de Khamis '76 si Everton Ribeiro '85, in timp ce pentru oaspeti a punctat Mabkhout, in minutul 68.

Partida a facut parte din runda cu numarul 20 a campionatului din Orient.

Gazdele au avut si un om in minus din minutul 86, cand Esmaeel a primit al doilea cartonas galben.

Dupa aceasta victorie, Oli si compania au urcat pe 2 in clasament, cu 44 de puncte, la 6 puncte in spatele liderului Al Jazira.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#Olaroiu victorie importanta Emirate, #Olaroiu bate liderul campionatului, #Olaroiu victorie Al Ahli Jazira , #stiri Cosmin Olaroiu