Costel Galca, pas gresit in campionat dupa o etapa norocoasa

Marti, 15 Martie 2016, ora 08:33
3264 citiri

Espanyol Barcelona, formatia antrenata de Costel Galca, a reusit doar un rezultat de egalitate, luni seara, in ultima partida a etapei a 29-a din Spania.

Catalanii au jucat in deplasare, la Granada, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Ruben Rochina a deschis scorul pentru gazde, in minutul 40, iar Espanyol a egalat dupa un autogol al lui Miguel Lopes, in minutul 82.

In plus, Granada a evoluat in 10 jucatori din minutul 28, cand Barral a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat. Chiar si asa, insa, Espanyol nu a putut invinge formatia de pe locul 17.

Dupa aceasta etapa, echipa lui Galca are 32 de puncte, fiind pe locul 14 cu 9 etape inainte de finalul campionatului, la 5 puncte de zona retrogradarii.

Dintre cele 6 echipa aflate mai jos in clasament, doar Levante, de pe ultimul loc, a castigat in aceasta etapa, celelalte doua de pe locurile de retrogradare pierzand, iar pe langa Granada alte doua formatii au reusit rezultate de egalitate.

In plus, toate cele patru echipe aflate imediat deasupra lui Espanyol, care au intre 33 si 35 de puncte, au pierdut in aceasta etapa.

Duminica, formatia lui Costel Galca va evolua pe terenul lui Athletic Bilbao, locul 6 in Primera Division.

Espanyol a reusit sa obtina 10 puncte in ultimele 5 etape, dupa o lunga serie fara victorie in campionat.

Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
Primar prins în timpul unei aventuri amoroase cu o angajată. “Mă, nu vă e rușine, mă? În timpul serviciului?” VIDEO
Primarul localității Miheșu de Câmpie, județul Mureș, a fost surprins de mai mulți localnici în timpul unei întâlniri romantice cu o angajată. Scena în care a fost implicat Emil...
#Costel Galca Espanyol Granada, #Espanyol egal Granada, #Espanyol retrogradare Spania, #Espanyol campionat Spania , #Espanyol