Costel Galca rateaza surpriza etapei in Spania: remiza dramatica pentru roman

Sambata, 23 Ianuarie 2016, ora 21:04
6215 citiri

Costel Galca nu a reusit sa scape de perioada mai putin fasta din ultimele meciuri pe banca lui Espanyol.

Fostul antrenor al Stelei a fost la un pas sa produca, sambata, surpriza etapei a 21-a din Spania, insa Espanyol a fost egalata pe final de Villareal, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Espanyol a deschis scorul dupa doar 4 minute, prin Felipe Caicedo, dar Villareal a egalat peste 20 de minute, prin sutul plasat al lui Manuel Trigueros.

Formatia lui Galca a pus insa stapanire pe gol, a avut o bara, iar apoi Gerard Moreno s-a demarcat ideal si a facut 2-1 cu cinci minute inainte de pauza.

Villareal a egalat totusi in minutul 89, dupa o lovitura de cap trimisa de Musacchio, iar postul lui Galca incepe sa fie in pericol.

Dupa acest rezultat, Espanyol se afla provizoriu pe locul 13 in clasament, cu 22 de puncte in 21 de partide, la doar cinci puncte de retrogradare. Obiectivul este clasarea in primele 10 locuri.

Pentru Galca urmeaza insa un meci de foc, pe Santiago Bernabeu, impotriva lui Real Madrid, pe 31 ianuarie, de la ora 21:30.

C.S.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...