Inca un pas gresit pentru Galca la Espanyol - antrenorul roman a rabufnit dupa meci

Sambata, 16 Aprilie 2016, ora 07:47
4294 citiri

Echipa antrenata de Costel Galca, Espanyol Barcelona, a pierdut din nou in campionat, in etapa a 33-a, impotriva unei echipe care se afla pe ultimul loc inainte de acest meci.

Formatia din Barcelona a fost invinsa in deplasare, vineri seara, de Levante, scor 1-2, si a pierdut astfel sansa de a-si asigura in buna masura salvarea de la retrogradare.

Hernan Perez a deschis scorul pentru oaspeti, in minutul 7, insa vedeta Giuseppe Rossi, in minutul 23, si Carl Medjani, in minutul 66, au reusit sa inscrie pentru Levante si sa intoarca scorul.

La finalul meciului, Galca si-a exprimat nemultumirea, din cauza felului in care au fost primite golurile, dar si a faptului ca echipa sa a dominat sfarsitul partidei.

"Am primit doua goluri usor, mult prea usor. Sunt goluri de copii! Cred ca sunt de vina tensiunea si concentrarea. Daca nu esti conectat la meci pe tot parcursul lui, se intampla si lucruri de genul asta.

Cand intri pe teren trebuie sa ai foame de victorie, sa ai ambitie, tensiune si stima de sine, indiferent cine este adversarul. Sunt dezamagit, nervos... Am avut meciul in mana si am neglijat doua faze si s-a intamplat ce s-a intamplat", a spus Galca, citat de Sport.

Dupa aceasta partida, Espanyol se afla pe locul 15, cu 36 de puncte, la 8 de zona retrogradarii, cu 5 etape inainte de finalul campionatului. Levante a reusit sa adune 28 de puncte, la egalitate cu celelalte echipe din zona retrogradarii, Sporting Gijon si Getafe, fiind acum pe locul 19.

Espanyol are o singura victorie in ultimele 5 partide de campionat.

F.N.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Galca pierdut meci Levante, #Espanyol pierdut meci Levante, #Espanyol infrangere Primera Division , #Espanyol