Prima reactie a lui Costel Galca dupa esecul din Supercupa Romaniei cu Astra

Sambata, 12 Iulie 2014, ora 08:07
3832 citiri

Steaua Bucuresti a pierdut din nou cu Astra intr-o finala cu trofeul pe masa, de data aceasta in Supercupa Romaniei, tot la penaltiuri, asa cum se intampla si in luna mai, in finala Cupei.

A fost primul esec la chiar primul joc oficial pentru Costel Galca, nou antrenor la Steaua dupa plecarea in vara a lui Laurentiu Reghecampf.

Fostul jucator din Ghencea crede ca echipa sa a dominat partida in cea mai mare parte a sa si spera ca la meciul de miercuri, cu Stromsgodset, din preliminariile Ligii Campionilor, turul II, Steaua sa arate si mai bine:

"O infrangere care a venit la penaltiuri, dar am dominat per total. Sper sa atingem potentialul maxim in meciul urmator din preliminariile Champions League. Am ratat prea mult. Nu aveam nevoie de prelungiri, trebuie sa uitam acest meci si sa luam doar punctele pozitive. Vreau sa-mi vina jucatori, dar vom vedea ce se va intampla. Noi, in primul rand, suntem favoriti la titlu, apoi Astra, Petrolul si poate si o echipa surpriza.", declara imediat dupa meci Galca, la Sport.ro.

Steaua pierdea cu 6-4 meciul cu Astra de vineri seara, dupa ce la finalul celor 120 de minute scorul a fost 1-1.

Pentru Steaua a marcat Chipciu in minutul 45, iar pentru Astra a inscris Enache in minutul 74.

La penaltiuri, singurul care a ratat a fost Filip.