Costel Galca, victorie mare in Arabia Saudita

Vineri, 25 Noiembrie 2016, ora 19:45
5404 citiri

Echipa antrenata de Costel Galca, Al Taawon, a reusit o mare victorie in campionatul Arabiei Saudite, vineri seara, invingand una dintre favoritele campionatului, Al Nasr, scor 2-1.

Al Taawon a condus cu 2-0 la pauza, cu goluri marcate in minutele 30 si 32, insa oaspetii de la Al Nasr au redus din diferenta in minutul 78.

Dupa acest meci, echipa lui Galca este pe locul 7 din 14 formatii, cu 12 puncte in 10 etape. Romanul a castigat 8 puncte in cele 5 meciuri de cand antreneaza formatia saudita.

De partea cealalta, Al Nasr se lupta la titlu cu Al Hilal, fiind acum pe locul 2 in clasament, cu 21 de puncte.

Galca a preluat echipa saudita dupa ce ultima oara a antrenat pe Espanyol Barcelona.

F.N.

Nicolae Ciucă, despre prețurile la carburanți: „Au scăzut, este o realitate care se vede în benzinării”
Premierul Nicolae Ciucă a transmis vineri, 1 iulie, un mesaj în care susține că în perioada următoarea ANPC, ANAF și Consiliul Concurenței vor urmări situația din benzinării....
Gruparea Curaj din USR are un câștigător. Cine l-a învins pe Allen Coliban, considerat favorit
Gruparea ”Curaj pentru România” din cadrul USR a finalizat alegerile interne, iar câștigătorul este Cătălin Teniță, deputat de București. ”Vreau să propun un pact de...