Reactia lui Galca dupa victoria Stelei din Champions League

Miercuri, 16 Iulie 2014, ora 23:07
3458 citiri

Costel Galca, antrenorul Stelei, s-a declarat multumit de victoria obtinuta de formatia sa in preliminariile Champions League.

Tehnicianul recunoaste insa ca baietii sai s-au impus mai greu decat se astepta.

"A fost un debut fericit pentru mine, am castigat. A fost neasteptat de greu in prima repriza, cred ca nu ne-am adaptat. In repriza secunda am avut ocazii mai clare su puteam marca mai multe goluri. Nu ne-au surprins norvegienii, i-am urmarit de mai multe ori si stiam ce pot. Noi am gresit mult, multe pase. Poate din cauza terenului, dar poate sunt si alte motive. Oricum vom face o analiza si vom vedea exact unde s-a gresit.

E un pas important, vom incerca sa castigam si meciul de pe teren propriu. Calificarea in grupele Champions League inseamna bani, pot spune ca de aceasta calificare depinde si viitorul echipei. Daca ne vom califica, vom putea aduce si alti jucatori", a spus Galca la Sport.ro.

Steaua a debutat cu dreptul in Liga Campionilor

Steaua a debutat cu dreptul in preliminariile Champions League, castigand partida cu Stromsgodset, scor 1-0, din prima mansa a turului II. Gabi Iancu a inscris unicul gol al meciului in minutul 49.

Returul este programat saptamana viitoare pe National Arena din Bucuresti.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Galca Steaua Champions League, #Galca Steaua Liga Campionilor, #Steaua Champions League 2014 , #stiri Costel Galca