Seara neagra pentru Pantilimon la Manchester City

Miercuri, 26 Septembrie 2012, ora 07:31
4756 citiri

Romanul Costel Pantilimon a revenit in poarta echipei Manchester City pentru un meci in Cupa Ligii Angliei, insa a avut o seara nefasta intre buturile "cetatenilor".

Titularizat pentru prima data dupa Supercupa Angliei, Pantilimon a incasat patru goluri de la Aston Villa intr-un meci contand pentru 16-imile Cupei Ligii.

In plus, fostul portar al formatiei Politehnica Timisoara a contribuit decisiv la primul gol incasate, respingand in coechipierul sau Barry pentru ca a apoi mingea sa intre in plasa.

Scorul era 1-0 cand Barry trimisese in proprie poarta (minutul 59), dupa ce Balotelli deschisese scorul in prima repriza (minutul 27). Kolarov a dus scorul la 2-1 (64'), dar Agbonlahor a egalat dupa sase minute mai tarziu.

Partida s-a incheiat 2-2 dupa timpul regulamentar de joc, iar Aston Villa s-a impus cu 4-2 in prelungiri, dupa reusitele lui N'Zogbia (96') si Agbonlahor (113').