Costel Pantilmon, in centrul unui scandal urias de arbitraj in Anglia. A primit un gol marcat cu mana in minutul 82

Duminica, 28 Octombrie 2018, ora 11:45
5214 citiri

Portarul roman Costel Pantilimon a fost in centrul unui mare scandal in Anglia, avand in vedere ca in poarta sa a fost marcat un gol cu adevarat discutabil, in liga secunda engleza, denumita Championship.

Fostul portar de la Timisoara sau Deportivo La Coruna este acum legitimat la Nottingham Forest, care a remizat sambata seara cu cei de la Leeds United, scor 1-1.

Oaspetii conduceau la Leeds cu 1-0, dar in minutul 82 Roofe a impins mingea in plasa cu antebratul si totusi golul a fost validat de central, dupa cum se poate vedea mai jos:

Costel Pantilimon, dar si ceilalti colegi ai sai au protestat vehement dupa marcarea acestui gol, dar arbitrul Geoff Eltringham nu a vrut sa ii asculte.

Nottingham este pe locul 7 dupa acest egal, cu 23 de puncte, la 2 puncte de locul 6, care asigura calificarea in play-off-ul de promovare in Premier League.

Leeds este pe locul secund cu 27 de puncte, la doua lungimi in spatele liderului Sheffield United.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Costel Pantilimon centru unui scandal urias, #Pantilimon gol primit dupa hent grosolan , #stiri Costel Pantilimon