Înapoi la listarea arhivei

10 Iulie 2020 - Marian Jean Marinescu, membru in noua comisie de specialitate a PE destinata luptei impotriva cancerului

Europarlamentarul Marian Jean Marinescu a fost numit membru din partea Grupului PPE in noua comisie de specialitate a Parlamentului European destinata luptei de combatere a cancerului. Aceasta

10 Iulie 2020 - Mihaila preconizeaza ca derby-ul cu FCSB va fi spectaculos

Valentin Mihaila a prefatat derby-ul de duminica, ora 21, dintre Universitatea si FCSB, consierand ca va fi un meci deschis, in care se vor marca multe goluri.

10 Iulie 2020 - Europa League: s-au stabilit sferturile si semifinalele

Astazi s-au stabilit, la Nyon, sferturile de finala si semifinalele Europa League, programul fiind urmatorul:

10 Iulie 2020 - S-au stabilit sferturile si semifinalele Champions League

La sediul UEFA de la Nyon a avut loc tragerea la sorti a sferturilor si semifinalelor Champions League, rezultatul fiind:

10 Iulie 2020 - Liga Campionilor (Final Eight): Astazi tragerea la sorti

RMC Sport si EuroNews vor transmite in direct evenimentul de la Nyon (Elvetia) programat de la ora 12.00, in cadrul caruia vor fi stabilite imperecherile pentru echipele calificate la Final Eight al

10 Iulie 2020 - Premier League: Inca o victorie categorica pentru Manchester United

Pentru prima data dupa 1987, o echipa din Premier League -Manchester United- castiga patru meciuri consecutive, la o diferenta de 3 goluri. Un adevarat record. Golurile partidei Aston Villa -

10 Iulie 2020 - Ford Romania : Cinci noi programe de antreprenoriat social

Ford Romania anunta cinci noi programe de antreprenoriat social, care vor fi finantate de Ford Motor Company Fund - latura filantropica a companiei. Proiectele se desfasoara in cadrul Centrului de

10 Iulie 2020 - VIDEO Ce a patit o badanta din Romania care a umilit in ultimul hal o batrana de 91 de ani. "Ma enerva la culme. Abia se misca"

Femeia fusese angajata in Italia ca badanta in luna ianuarie. Cel care a dat totul in vileag a fost chiar fiul batranei batjocorite. Carabinierii au intervenit imediat. Povestea romancei V.F., de 51

10 Iulie 2020 - Sepsi, in finala Cupei Romaniei

Sepsi Sfantu Gheorghe s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a castigat si returul semifinalei, scor 3-0, in deplasare, cu Poli Iasi, in deplasare. Sepsi se impusese si in meciul tur, scor