Înapoi la listarea arhivei

25 Octombrie 2020 - Olanda: S-a intamplat in Eredivisie

VVV Venlo (locul 10) in campionatul olandez de fotbal (Eredivisie) a cedat in fata lui Ajax la un scor istoric (0-13). Din minutul 52, gazdele s-au aflat in inferioritate numeica prin eliminarea lui

25 Octombrie 2020 - Premier League: Liverpool castiga dar sufera enorm

Liverpool "s-a scos" in final, in partida cu Sheffield United, prin golurile realizate de Roberto Firmino (min. 41), Diogo Jota (min. 64) respectiv S. Berge (min. 13 - pen.). Fara Van Dijk, Alcantara

25 Octombrie 2020 - Clasico: Sergio Ramos intra in legenda

Cu doua infrangeri consecutive, una in campionat (0-1 cu Cadiz) si alta in Liga Campionilor (2-3 cu Shakhtior Donetk), Real Madrid avea nevoie vitala de o victorie in Clasico, in fata Barcelonei,

25 Octombrie 2020 - Filiasi: Primarul Gheorghe Ilie Costelus (90% la recentele alegeri) - incompatiibil

Primarul orasului Filiasi, Gheorghe Ilie Costelus, care a castigat recentele alegeri locale cu 90% din voturi (6507 voturi, fata de 579 - candidatul PNL, 112 - candidatul Pro Romania si 54 -

25 Octombrie 2020 - Romanii sunt multumiti de masurile luate de institutiile Uniunii Europene pentru combaterea pandemiei de COVID-19

Conform noului sondaj Eurobarametru standard publicat vineri, 23 octombrie, Romania se afla in topul statelor membre, dupa Irlanda (71%), dar la egalitate cu Ungaria si Polonia, in ceea ce priveste

25 Octombrie 2020 - Avertismentul unui medic militar dupa ce a vazut plamanii unui pacient infectat cu SARS-CoV-2: "Definitia de caz folosita acum e o aiureala"

Doctorul Alexandru Cezar Andritoiu, de la Spitalul Militar din Craiova, a facut publice doua fotografii cu plamanii infectati ai unei femei care nu prezenta comorbiditati, nu avea simptome specifice

25 Octombrie 2020 - Real Madrid a castigat El Clasico

Real Madrid a castigat El Clasico, 3-1 pe Nou Camp cu FC Barcelona, goluri: Valverde '5, Ramos '63 (penalti) si Modric '90, respectiv Ansu Fati, in minutul 8.