Înapoi la listarea arhivei

22 Noiembrie 2020 - Brabova, Goiesti si Rast intra in scenariul rosu

Avand in vedere situatia privind incidenta cazurilor confirmate pozitiv cu virusul SARS Cov-2, in ultimele 14 zile, Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta al judetului Dolj a hotarat, astazi,

22 Noiembrie 2020 - La Liga: Atletico Madrid scufunda Barca!

Dupa 10 ani fara victorie pe teren propriu in fata celor de la FC Barcelona, Atletico Madrid a reusit in sfarsit sa se impuna (1-0) gratie golului realizat de Yannick Carrasco (min. 45+3) care a

22 Noiembrie 2020 - Turneul Campionilor (Londra): In finala Medvedev si Thiem

Ce semifinale! Ce suspans! Condus cu 4-0 la tie-breack in setul decisiv, Dominic Thiem (nr. 4 mondial) a reusit sa revina si sa-si adjudece victoria, dupa 2 ore si 54 minute in partida cu nr. 1

22 Noiembrie 2020 - Premier League: Jose Mourinho s-a impus in fata lui Pep Guardiola

Considerata un cap de afis al zilei, partida Tottenham - Manchester City (2-0) a rasplatit asteptarile. Jose Mourinho a impus jucatorilor sai ceea ce stie mai bine: o defensiva grupata, in bloc, si

22 Noiembrie 2020 - Bundesliga: Erling Haaland -4 goluri in partida cu Herta Berlin

Pe Olympiastadium, din Berlin, gazdele au condus la pauza (1-0) prin golul realizat de Malhus Cunha (min. 33). Dupa pauza Borussia Dortmund, parca stropita cu apa vie, a dat recital si Erling Haaland

22 Noiembrie 2020 - Ministrul Ionut Stroe: "Guvernul PNL porneste proiectul Drumului Expres Calafat - Lugoj. Pregatim o noua ruta spre occident"

Ministrul Tineretului si Sportului, Ionut Marian Stroe, sustine o conferinta de presa legata de activitatea sa dupa un an de la investirea in functie.Actiunea s-a desfasurat in Sala Nadia din cadrul

22 Noiembrie 2020 - Stefan Stoica - PNL Dolj: Primarul Craiovei, Olguta Vasilescu, vrea sedinta online, dar deschide Targ de Craciun in plina pandemie!

Cu talentul duplicitar de a rastalmaci datele in favoarea sa, Olguta Vasilescu anunta cu surle si trambite ca vom avea targ de Craciun, de pe 28 noiembrie, pur "intamplator" inainte de alegeri. In

22 Noiembrie 2020 - Vatajelu: "Papura ne cere altceva fata de Bergodi"

Dupa meciul de la Botosani, inceiat la egalitate, 0-0, fundasul stanga al stiintei, Bogdan Vatajelu, a declarat ca noul antrenor, Cornel Papura, a venit cu o noua filosofie de joc si ca Universitatea

22 Noiembrie 2020 - Comunicat de presa privind organizarea conferintei "Educatie financiara pentru copii si tineri in Europa de Sud-Est"

22 Noiembrie 2020 - "U" Craiova, "subtire" la Botosani

Universitatea Craiova n-a reusit sa castige la Botosani si a bifat primul meci din 2020 din deplasare in care nu a reusit sa marcheze. Nici nu au abundat fazele periculoase la poarta gazdelor, desi