Înapoi la listarea arhivei

10 Ianuarie 2021 - Chelsea, prima victorie in 2021

Chelsea Londra s-a impus in Cupa Angliei contra formatiei de liga a patra Morecambe, scor 4-0.

10 Ianuarie 2021 - Ninsori abundente in Oltenia

Potrivit ANM, atentionarea cod galben intra in vigoare de astazi de la ora 18.00. Se vor semnala ninsori abundente, strat de zapada consistent, intensificari ale vantului. In noaptea de duminica spre

10 Ianuarie 2021 - La Liga: Real Madrid doar remiza cu Osasuna

Real Madrid n-a reusit sa se impuna pe "El Sadar" din Pamplona, incheind indecis (0-0) partida cu Osasuna, ocupanta locului 19 in clasament (15 p) care nu mai castigase de la 24 octombrie. A nins tot

10 Ianuarie 2021 - Handbal masculin: "Expertii" nu se regasesc

Dupa infrangerea de marti la Zrenianin in Serbia (24-27) reprezentativa de handbal a Frantei -una dintre puterile europene- n-a putut decat remiza la Creteil, aseara, in fata aceluiati adversar

10 Ianuarie 2021 - Liga Campionilor (F): CSM Bucuresti a clacat in repriza secunda

CSM Bucuresti a pierdut in deplasare partida cu Ferencvaros Budapesta (27-31) si are sanse tot mai reduse de calificare in sferturile de finala ale competitiei. La pauza CSM Bucuresti cu Cristina

10 Ianuarie 2021 - Liga 1: Mauricio Pochettino la prima victorie

Pentru al doilea meci sub comanda tehnica a argentinianului Mauricio Pochetino, fost jucator al echipei, PSG s-a impus (3-0) in fata modestei echipe din Brest, pe Parc des Princes. Golurile au fost

10 Ianuarie 2021 - Bundesliga: Bayern Munchen si Leipzig - invinse!

Daca Bayern Munchen a condus cu 2-0 pe Borussia Park, in fata celor de la Monchengladbach, prin golurile realizate de Robert Lewandowski (min. 20 - pen.) si Leon Gorezka (min. 26), avansul de pe

10 Ianuarie 2021 - Cupa Angliei (turul 3): Fara mari surprize

Turul 3 al Cupei Angliei n-a adus mari surprize, desi au iesit din competitie cateva echipe, precum Aston Villa (echipa a 2-a din cauia infectiilor de coronavirus), Crystal Palace, Newcastle, West

10 Ianuarie 2021 - Europarlamentarul Marian Jean Marinescu : "O economie nu se poate dezvolta fara aviatie"

Europarlamentarul Marian Jean Marinescu, presedintele intergrupului Cer si Spatiu, din Parlamentul European a participat la o dezbatere online pe pe tema combustibililor alternativi in aviatie.

10 Ianuarie 2021 - Cum a fost ucis cu zeci de lovituri de cutit un barbat din Dolj. "Zicea sa dorm la el, era ingrozit"

Un barbat de 55 de ani, din localitatea doljeana Daneti, a fost gasit fara suflare in propria casa, injunghiat in gat si in abdomen. Presupusul autor al crimei este un vecin al acestuia, cu 20 de ani

10 Ianuarie 2021 - Dortmund se impune in derby-ul de la Leipzig

RB Leipzig avea ocazia sa profite de esecul lui Bayern Munchen si sa treaca pe primul loc in Bundesliga, dar a fost invinsa, pe teren propriu, cu 3-1, de Borussia Dortmund, intr-un meci din etapa a

10 Ianuarie 2021 - Succe net al Barcelonei, doar egal pentru Real

FC Barcelona a invins, in deplasare, cu 4-0, pe Granada, intr-un meci din etapa a 18-a a campionatului Spaniei. Messi si Griezmann au reusit cate o dubla. Intr-un alt meci, Real Madrid a remizat, 0-0